خانه فرم درخواست درباه ما مشـاوره

مقاطع دانشگاهی در انگلستان

آموزش عالی در کشور انگلستان شامل چهار مرحله اصلی و دو زیر مجموعه می شود

مقاطع دانشگاهی در انگلستان
  • نویسنده : مدیر گروه

مقاطع دانشگاهی در انگلستان

آموزش عالی در کشور انگلستان شامل چهار مرحله اصلی و دو زیر مجموعه می شود

دانش آموزان با گذرندان دوره های A-level و Foundation آموزش های مقدماتی برای ورود به دانشگاه و آموزش عالی را کسب می کنند.

 

سال اول دانشجویان بین‌المللی  (International Year 1)  

این دوره برای آن دسته از دانشجویان است که:

هنوز آمادگی لازم برای دانشگاه را ندارند و به تمرین بیشتر دروس نیازمندند.

شرایط لازم برای تحصیل در برخی رشته ها را ندارند.

دانش آموزان با گذراندن این دوره ۱۲ ماهه هم برای دانشگاه آماده می شوند و هم می توانند به طور مستقیم و بدون از دست دادن زمان وارد سال دوم رشته تحصیلی مربوطه در دانشگاه بشوند. در نتیجه گزینه ای کاربردی برای دانشجویان بین المللی است.

 

دوره کارشناسی یا لیسانس در انگلستان

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان معمولا به مدت ۳ سال است. برای تحصیل در مقطع لیسانس نمره آیلتس ۶ مورد نیاز است. دانشجویان در مقطع کارشناسی دروس پایه و اختصاصی هر رشته را می آموزند و مهارت های اصلی برای پیشرفت را یاد می گیرند.

 

مقطع لیسانس در انگلستان چهار شاخه اصلی دارد:

لیسانس هنر (BA)

لیسانس علوم (BSc)

لیسانس آموزش (BEd)

لیسانس مهندسی (BEng)

 

دوره پیش از کارشناسی ارشد (Pre-Master)

دوره Pre-Master برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند طراحی شده است. دانشجویان در این دوره مهارت های مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مثل روش انجام کارهای تحقیقاتی، ارائه کنفرانس، روش صحیح جست و جو و مطالعه و … را می آموزند.

مدت زمان این دوره بر اساس نیاز دانشجو معمولا بین ۳ تا ۶ ماه طول می کشد و همچنین  مشاوره و راهنمایی تحصیلی در مورد انتخاب دانشگاه و رشته مناسب نیزدر این دوره انجام می شود.

دانشجو با گذرندان دوره Pre-Master می تواند برای کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی به جز رشته ای که در آن کارشناسی دارد، تحصیل کند که یکی از نکات جالب توجه در مورد دوره Pre-Master در انگلستان است.

 

تحصیل دوره کارشناسی ارشد در انگلستان

با داشتن مدرک کارشناسی و نمره آیلتس بالای ۶.۵ می توانید در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان تحصیل کنید و مهارت های حرفه ای تر و شناخت و آگاهی کامل تری در رشته خود کسب کنید.

در انگلستان تنوع بالایی در انتخاب رشته ی تحصیلی وجود دارد.برخی از رشته ها کارشناسی ارشد عبارتند از:

 

کارشناسی ارشد هنر (MA)

کارشناسی ارشد علوم (MSc)

کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)

کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA)

کارشناسی ارشد حقوق (LLM)

کارشناسی ارشد معماری (MArch)

و …

 

دوره پیش از دکتری (Pre-phD)

در دوره Pre-PhD دانشجویان بین‌المللی آمادگی ها و مهارت های لازم برای تحصیل در دوره دکتری یا PhD  را کسب می کنند.

این دوره شامل کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی برای تقویت بیشتر زبان، تکنیک های مطالعه صحیح و کارآمد، روش های جست و جوی پیشرفته در پایگاه داده ها و اصول برنامه‌ریزی PhD می‌باشد و هدف از آن مهیا کردن شرایط مطلوب برای موفقیت در دوره  دکتری یا  PhD است.

به عنوان نمونه، به اطلاعات کامل ارائه شده در زمینه دوره‌ی پیش از دکتری دانشگاه کمبریج  از وبسایت www.ef.co.uk توجه کنید.

 

دوره دکتری در انگلستان

متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکترا یا  Phdابتدا باید رزومه خود را به استاد راهنما در دانشگاه مد نظرشان  ارسال کنند و پس از تائید استاد راهنما می توانند از آن دانشگاه پذیرش بگیرند و تحصیل در مقطع دکتری را آغاز کنند.

تحصیل در دوره دکتری درانگلستان  معمولا ۳ الی ۴ سال بسته به نوع دانشگاه به طول می انجامد و دانش جویان بیشتر در حوزه های پژوهشی و تحقیقاتی فعالیت دارند.

برای تحصیل در مقطع دکتری مدرک آیلتس با نمره ۷ مورد نیاز است.

آخرین ارسال ها

ما را دنبال کنید

با ما در تماس باشید

شما می توانید از طریق وارد کردن شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود، از جدیدترین اخبار و اطلاعات در زمینه دریافت ویزای و تحصیل در انگستان مطلع شوید